Forside

Follow us:

Forside

Træning starter efter sommerferien Tirsdag d. 13/8

Se tider herunder

TRÆNINGSTIDER OG TRÆNERE 2019 - 2020

TIRSDAG



HAL 1



TID

HOLD

Træner

Telefon

15.30 - 16.30

U5 -U9

Hanne Hansen

61710205



Sofie Rasmussen

16.00 - 17.00

U11 Piger

Ikke fastlagt endnu

17.00 - 18.30

U11 drenge

Aksel Højdam

24445868



Freya Holmgreen

28302452


U13 drenge

Aksel Højdam

24445868

Lara Holmgreen

28722452

18.30 - 20.00

U15 - U17 piger

Nicolai Wowk

22271734

20.00 - 21.30

U19 - Herre senior

Bo Hansen

21689856



Niels Oris

22781870

Holdleder

Keld Kofod

23219148

Hal 2

17.30 - 19.00

Håndbold Fitness

Heidi Arildslund

28952855

Lotte Hansen

28406001

19.30 - 21.00

U19 - dame senior

Lotte Hansen

28406001

ONSDAG

HAL 1

20.00 - 22.00

Dame serie 4

Hanne Hansen

61710205

Anne Grethe G            

31252267

Holdleder

Karen

TORSDAG

HAL 1

16.00 - 17.00

U11 piger

Ikke fastlagt endnu

17.00 - 18.30

U11 drenge

Aksel Højdam

24445868

Freya Holmgreen

28302452

U13 drenge

Aksel Højdam

24445868

Lara Holmgreen

28722452

18.30 - 19.00

Fysisk træning

19.00 - 20.30

U19 - Dame senior

Lotte Hansen

28406001

20.30 -22.00

U19 - Herre senior

Bo Hansen

21689856

Niels Oris

22781870

Holdleder

Keld Kofod

23219148

HAL 2

17.00 - 17.30  

Store sal

Styrketræning

17.30 - 19.00

U15 - U17 piger

Nicolai Wowk

22271734

Lørdag d. 30 marts var der sæson afslutning, dagen begyndte med kampe for alle tuneringshold. Hver kamp startede med indløb, med U6, U8, U10 og U12  spillere.

Dagen sluttede med fælles- spisning og fest for ungdoms- spillere med forældre, senior- spllere, bestyrelse og frivilige.

Cafe'en i KKIC stod for maden.

Der var stor opbakning til alle hold, hele dagen.

Tak til Energi Fyn for levering af klappere.

Efter spisning var der uddeling af gavekort til trænere og frivilige samt kåring af årets spillere.

Aftenen sluttede med dans til musik, leveret af DJ James.

Sæson afslutning 2019

Årets spillere og fightere 2019

U6

Spiller: Anton Pedersen

Fighter: Magnus Henning


U10 mix:

Spiller: Tilde Clemmensen

Fighter: Jeppe Knudsen


U16:

Spiller: Camilla Sørensen

Fighter: Junnie Brockdorff


Serie 1 Herre:

Spiller: Rasmus Arildslund

U10 Drenge:

Spiller: Laurits Gattrup

Fighter: Oliver Skov


U12:

Spiller: Alexander Strandberg

Fighter: Anton Fabricius


Serie 1 damer:

Spiller: Pernille Knudsen


Serie 4 damer:

Årets trofaste: Anne-Grethe Grindsted

KORUP IF HÅNDBOLD POKALSKAB I KKIC

Korup IF Håndbold har fået opstillet pokalskab i KKIC.

Kig forbi og se skabet med de mange pokaler, det er blevet til igennem årerne.

Raferat fra Generalforsamling 27 marts 2019

Læs det her

VIP sponsorer